Sokol Košatka

Historie Sokola v Košatce sahá až do 30. let minulého století, kdy v Košatce vznikla sokolská jednota. V té době měla své hlavní poslání šířit v lidech zdravou mysl a sportovního ducha. Toto poslání si zachovává až do dnešní doby. Všichni víme, že období 2.světové války a hlavně poválečná léta nebyla činnostem Sokola nakloněna. To mělo vliv na činnost spolku, která postupně skomírala až došlo k úplnému zániku činnosti.

Po roce 1989 mělo pár jedinců v Košatce snahou obnovit sokolskou činnost, ale bez velkého úspěchu. Budovy a jejich okolí chátrají a jejich neutěšený stav donutí pár nadšenců vzít jejich osud do svých rukou. V roce 2002 obnovuje činnost TJ Sokol Košatka. Hlavním zaměřením naší činnosti je pořádání veřejných sportovních a kulturních akcí. Organizujeme plesy, sportovní dny u příležitosti Dne dětí, drakiády, výlety na kolech, výšlapy do hor apod.

V roce 2010 se podařilo za obrovské pomoci obecního úřadu ve Staré Vsi nad Ondřejnicí provést rekonstrukci areálu na moderní sportoviště s umělým povrchem. Opravami prošly i všechny přilehlé budovy tj. šatny a stánek pro prodej občerstvení. U nás si můžete zahrát malou kopanou, volejbal, nohejbal, tenis, badminton a jiné míčové sporty. Areál je volně přístupný pro obyvatele obce. Skupiny, organizace a ostatní zájemci si musí termín zarezervovat u pana Jiřího Chmelíčka na tel. 774 405 808 nebo použít on-line rezervační systém na těchto stránkách

Těšíme se na vaši návštěvu se sokolským Sportu zdar!